سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

کالیفرنیا پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد

کالیفرنیا پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد

دسته بندی : ریاضی دانشگاهی تاریخ : یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

بورس۷:

طبق آمارهای جدید منتشر شده فدرال، ایالت کالیفرنیا آمریکا توانست با پشت سر گذاشتن انگلیس به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

unnamed file 12 - کالیفرنیا پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد

تولید ناخالص داخلی آمریکا بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با ۱۲۷ میلیارد دلار افزایش به ۲.۷ تریلون دلار رسیده است و این در حالی است که تولیدات اقتصاد انگلیس به دلیل نوسانات نرخ ارز در مدت مشابه به تدریج کوچک تر شده است.

کالیفرنیا با ۴۰ میلیون نفر جمعیت، خانه ” سیلیکن والی”- قطب تکنولوژی جهان- و هالیوود و یکی از قطب های مهم کشاورزی آمریکا به شمار می رود. آمارها نشان دهنده چرخش بزرگی در وضعیت اقتصادی این ایالت پس از رکود بزرگ جهانی است.

ایرنا آسموندسن- از کارشناسان ارشد اقتصادی وزارت دارایی ایالت کالیفرنیا- گفت: به جز کشاورزی، عملکرد همه بخش‌های اقتصادی به افزایش تولید ناخالص داخلی کالیفرنیا منجر شده‌اند. خدمات مالی و املاک ۲۶ میلیارد دلار از این رشد را تامین کرده اند و پس از آن ها بخش اطلاعات قرار دارد که در بر دارنده شرکت های تکنولوژی زیادی است و ۲۰ میلیارد دلار از رشد را تامین کرده است و پس از آن بخش تولید با ۱۰ میلیارد دلار قرار دارد.

کالیفرنیا آخرین بار در سال ۲۰۰۲ پنجمین اقتصاد بزرگ جهان بود اما تا سال ۲۰۱۲ به رده دهم سقوط کرد. از زمان رکود بزرگ تاکنون بزرگ ترین ایالت آمریکا ۲ میلیون شغل ایجاد کرده است و ۷۰۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی خود افزوده است.

تولیدات اقتصادی کالیفرنیا در حال حاضر تنها کمتر از خود آمریکا، چین، ژاپن و آلمان است. این ایالت ۱۲ درصد جمعیت آمریکا را دارد، اما بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ نقشی ۱۶ درصدی از کل اشتغالزایی در آمریکا داشته است. در همین دوره زمانی سهم این ایالت از اقتصاد ملی آمریکا به ۱۴.۲ درصد افزایش یافته است.

لی اوهانیان- استاد دانشگاه کالیفرنیا- گفت: عملکرد نیرومند اقتصادی کالیفرنیا در کنار سایر اقتصادهای صنعتی به دلیل بهره وری کارکنان بوده است. انگلیس ۲۵ میلیون نفر بیشتر از کالیفرنیا جمعیت دارد اما تولید ناخالص داخلی کمتری دارد. وی افزود مناطق غیرساحلی این ایالت به اندازه مناطق ساحلی نتوانسته‌اند به رشد اقتصادی بیافزایند.

به نقل از ایسنا

نوشته کالیفرنیا پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.