سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

نرخ دستوری دلار ارزش معاملات در تمامی بازارها را کاهش داد + معرفی صنایع پر پتانسیل در شرایط فعلی

بورس۷:

معاملات امروز بازار سهام برخلاف روزهای گذشته با رشد هر ۳ شاخص مهم بازار سرمایه همراه بود . گمانه زنی ها در خصوص عدم ایجاد مشکل برای برجام باعث شده بود تا تقاضا در معاملات افزایش یابد . صنایعی همچون خودرو ، پالایشی و انبوه سازی در معاملات امروز با افزایش تقاضا و رشد قیمت مواجه شدند.

300x151 2 - نرخ دستوری دلار ارزش معاملات در تمامی بازارها را کاهش داد + معرفی صنایع پر پتانسیل در شرایط فعلی

نرخ دستوری دلار ارزش معاملات در تمامی بازارها را کاهش داد

محمدهادی کیهان زاده کارشناس بازار سرمایه در تشریح وضعیت امروز معاملات بازار به بورس۷ گفت: در بازار سرمایه شاهد اتفاقی هستیم که از وضعیت سایر بازار ها نشات گرفته است. در اواخر سال ۹۶ نوعی التهاب مصنوعی در اقتصاد شکل گرفت و مردم با ورود هیجانی به بازارهای مختلف موجی از تلاطم ایجاد کردند. قیمت بسیاری از کالاهای سرمایه ای گران شد؛ اما با کاهش دستوری نرخ دلار و ابهام قیمت و ارزش کالاها با دلار ۴۲۰۰ تومانی ، بازارهای کالایی متاثر شده و حجم معاملات در تمامی بازارها به شدت کاهش یافته است.

وی ادامه داد : بازار سرمایه نیز به عنوان حساس ترین بازار اقتصادی کشور از ابهام در پیش بینی آینده متاثر شده و افت حجم معاملات به همین سبب می باشد. البته با سیگنال های دریافتی به نظر می رسد شرایط رو به بهبود باشد و اوضاع به مرور شفاف تر خواهد شد.

صنایعی که با نرخ ۴۲۰۰ تومان دلار همچنان برای خرید جذاب هستند

کیهان در رابطه با پیش بینی روند سودآوری صنایع مختلف با لحاظ نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار بیان کرد: با فرض تثبیت قیمت های جهانی، صنایع فلزی و معدنی حتی با دلار ۴۲۰۰ تومانی هم جذاب خواهند بود. این گروه از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و در قیمت های فعلی ارزنده هستند؛ ولی شیب رشد سودآوری شرکت ها کمتر از انتظارات قبلی خواهد بود.

صنعت قند و شکر برای خرید جذاب است؟

این کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به گروه هایی که در این روزها مورد توجه بازار سرمایه قرار گرفته است به بورس۷ گفت : یکی از صنایعی که در روزهای اخیر مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته، صنعت قندی می باشد. هر چند به نظر برخی صنایع از تک نرخی شدن دلار منتفع خواهند شد؛ اما باید ریسک های احتمالی را هم مد نظر قرار داد. با توجه به رشد نرخ حقوق و دستمزد و کرایه حمل و… بهای تمام شده اکثر محصولات رشد داشته ولی احتمالا دولت برای حفظ دستاوردهای ضد تورمی خود، به راحتی اجازه افزایش قیمت متناسب با افزایش بهای تمام شده به محصولاتی همچون قند و شکر و روغن نباتی و… را نخواهد داد. بنابراین سهم گروه هایی که محصولات شان توسط دولت قیمت گذاری می شود، با نگاه تحلیلی چندان جذاب نخواهد بود. البته احتمالا طبق روال سنوات قبل به منظور حمایت از بقای شرکت ها، در ماه های آینده شاهد افزایش قیمت محدود و پلکانی محصولات خواهیم بود.

نمادهای گروه انبوه سازی رشد می کنند؟

کیهان زاده در پاسخ به این سوال که “چرا با وجود افزایش قیمت مسکن، سهم های گروه ساختمانی رشد چندانی نکرده است؟” عنوان کرد: سهم گروه ساختمانی به چند علت مورد توجه تحلیلگران قرار نمی گیرد.

۱_ بیشترین افزایش قیمت املاک مسکونی در شهر تهران رخ داده ؛ ولی بخش عمده پروژه های شرکت های ساختمانی بورسی در سایر شهرهای کشور قرار دارند. با این وضعیت، صنعت ساختمانی بازار سرمایه از افزایش قیمت ها بهره چندانی نمی برد.

۲_ گردش نقدینگی در شرکت های ساختمانی مطلوب نیست. به دلیل طولانی بودن فرایند ساخت و نیاز شرکت ها به نقدینگی جهت اجرای پروژه ها ، معمولا شرکت های ساختمانی واحدهای خود را در قیمت های پایین تر پیش فروش می کنند.

۳_قیمت های اعلامی در بازار مسکن با قیمت های معامله فاصله دارند. به عبارتی مسکن در قیمت های بالای فعلی خریدار نداشته و با حجم معاملات، حمایت نمی شود. به گفته فعالان سنتی و حرفه ای بازار مسکن، بازار مسکن کشش قیمت های نجومی فعلی را نداشته و خرید و فروش علنا متوقف شده است.

با این حال به بهبود بازار ساخت و ساز مسکن خوشبینی هایی وجود دارد و سهم ساختمانی ها به خاطر افت قیمت های قبلی، برای نوسان کوتاه مدت جذاب خواهند بود.

ورود بدون تحلیل به بازارهای موازی ممنوع

این فعال بازار سرمایه در خاتمه تصریح کرد: با توجه به رشد قیمت ها در بازارهای مختلف، به سرمایه گذاران توصیه می شود از ورود بدون تحلیل به بازارهای موازی بپرهیزند. سهم های بنیادی را در سبد سرمایه گذاری خود حفظ کنند و از معاملات هیجانی اجتناب ورزند. مثلا در بازار سکه به‌دلیل وجود سناریوهای مختلف احتمالی ،قدرت تصمیم گیری منطقی طی روزهای آینده از فعالان سلب شده؛ چرا که نرخ فعلی با قیمت دلار تطابق نداشته و ضمنا افت قیمت ها پس از عرضه سکه های ثبت نام شده در بازار محتمل است.

پایان مطلب

نوشته نرخ دستوری دلار ارزش معاملات در تمامی بازارها را کاهش داد + معرفی صنایع پر پتانسیل در شرایط فعلی اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.