سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

ترس و عدم قطعیت فرار سرمایه را به بار می آورد / تا ۲۲ اردیبهشت وضعیت نزولی خواهد بود + بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری

بورس۷:
در هفته های اخیر وزن خروج آمریکا از برجام در تصمیم گیری فعالان بازار سرمایه افزایش پیدا کرده است . در حالی که پس از پایان هفته کاری منتهی به ۵ اردیبهشت انتظار بر این بود که شنبه معاملات سبز رنگی رقم بخورد اما گمانه زنی های آخر هفته و وزن گرفتن خروج آمریکا از برجام سبب شد تا امروز معاملات سراسر منفی در بازار سرمایه رقم بخورد .

ترس و عدم قطعیت فرار سرمایه را به بار می آورد
صادق فدایی مدیر سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند در تشریح معاملات امروز بازار سرمایه به بورس۷ گفت: طبق تجربه سنوات گذشته، هرگاه ترس و عدم قطعیت بر بازار حاکم شود، شاهد فرار سرمایه از بازار خواهیم بود. این روزها حضور حقیقی ها در بازار کمرنگ شده و بخشی از نقدینگی حقیقی ها به سوی بازارهای موازی رفته است. در صورت تداوم شرایط، به تدریج این موضوع به صندوق های سرمایه گذاری کوچک تر و پس از آن به حقوقی های بزرگ تر نیز سرایت خواهد کرد.
تا اعلام نظر ترامپ شرایط فعلی روند معاملات نزولی خواهد بود / خروج آمریکا از برجام خروج از بلاتکلیفی را به همراه دارد
به نظر می رسد تا زمان اعلام تصمیم آمریکا، روند بازار با شیب اندکی، نزولی بوده و پس از تصمیم ترامپ، روند اصلی بازار مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد : خروج احتمالی آمریکا از برجام در کنار معایب آن اما این حسن را دارد که از ابهام و عدم قطعیت و بلاتکلیفی و گمانه زنی پیرامون این که آمریکا در برجام خواهد بود یا خیر، می کاهد و تکلیف سرمایه گذاران و تحلیلگران کلان اقتصادی مشخص خواهد شد.

قطع درآمد صنایع صادرات محور سبب رکود فراگیر بورس خواهد شد
فدایی ضمن اشاره به احتمال به بازگشت رکود فراگیر در معاملات به بورس۷ گفت : اما اگر تحریم ها منجر به قطع درآمد کشور از محل فروش نفت و مشتقات نفتی و محصولات معدنی و فلزی و… شود، بازگشت بازار به شرایط رکودی سال های قبل و ریزش شاخص دور از انتظار نخواهد بود. به اعتقاد من خروج آمریکا از برجام، در مقطع فعلی با بازگشت تحریم های مؤثر همراه نبوده و آثار روانی آن نیز کوتاه مدت خواهد بود و در میان مدت بازار مجدداً به متغیرهای اصلی اقتصاد کشور توجه خواهد کرد.

سیگنال هاب فضای مجازی می تواند بی طرفانه نباشد
این فعال بازار سرمایه در رابطه با برخی سیگنال های خروج از سهم ها در فضای مجازی بیان کرد: بهترین اقدام، مطالعه و بررسی منابع مختلف و تصمیم گیری به دور از هر گونه هیجان می باشد.
نمی توان منکر تعدد کانال های تحلیلی و تاثیر تحلیل های ارائه شده بر قیمت برخی سهم ها شد؛ در هر حال هر آنچه در فضای مجازی مطرح می شود، توصیف بی طرفانه یک روند نبوده و ممکن است تحلیلی با جهت گیری ارائه شود. ضمن اینکه با یک تحلیل نمی توان روند سهم های بزرگ را تغییر داد.

سهام با نسبت پ بر ای پایین به خصوص در صنایع فلزات اساسی و پتروشیمی
فدایی در خاتمه در معرفی گزینه های مناسب سرمایه گذاری عنوان کرد: سهم هایی که از نسبت پی بر ای پایین و سود تقسیمی برخوردار باشند، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری خواهند بود. در بین گروه فلزات اساسی و پتروشیمی، میتوان سهم های خوبی شناسایی کرد.

سود بسیاری از شرکت ها با تک نرخی شدن دلار افزایش می یابد
وی ادامه داد : همچنین می بایست ریسک نرخ ارز به درستی محاسبه شده و آثار تک نرخی شدن دلار را بررسی کرد. سودآوری بسیاری از شرکت ها با تک نرخی شدن دلار، افت اندکی خواهد داشت؛ در حالی که در این زمینه بزرگنمایی شده و قیمت سهم ها بیش از تاثیر واقعی این موضوع، افت کرده و در قیمت های فعلی ارزنده هستند.
همواره با رشد تورم و افت ارزش پول ملی، ارزش دارایی ها افزایش یافته و مطلق اعداد درآمد و سود شرکت ها و نیز ارزش جایگزینی شرکت ها افزایش خواهد داشت. روند تورم بلند مدت و مزمن، ارزش سهم ها را همچون سایر دارایی ها افزایش خواهد داد. مادامی که وقفه اساسی در روند تولید ایجاد نشود بازار سرمایه جای رشد خواهد داشت. با این دیدگاه، در بلند مدت قیمت سهم ها صعودی بوده و بازار سرمایه جذابیت هایی خواهد داشت.

پایان مطلب

نوشته ترس و عدم قطعیت فرار سرمایه را به بار می آورد / تا ۲۲ اردیبهشت وضعیت نزولی خواهد بود + بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.