سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

بازار سرمایه در روزهای آتی وضعیت بهتری خواهد داشت + معرفی صنایع جذاب برای سرمایه گذاری

بورس۷:

بازار سرمایه امروز برای دومین روز متوالی و در آستانه تصمیم ترامپ در خصوص برجام رشد قیمت ها را تجربه کرد . رشد ۴۴۰ واحدی شاخص کل بورس ، صعود ۱۳۶ واحدی شاخص کل هم وزن بورس و ارتقا ۸ واحدی شاخص کل فرابورس امروز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه رقم خورد . امروز اغلب صنایع بزرگ توانستند رشد قیمت ها را برای سهامدارانشان به ارمغان بیاورند.

300x190 - بازار سرمایه در روزهای آتی وضعیت بهتری خواهد داشت + معرفی صنایع جذاب برای سرمایه گذاری

تصمیم ترامپ تنها دلیل رخوت روزهای اخیر نیست

محمد شکوری راد در تشریح وضعیت معاملات این روزهای بازار سرمایه به بورس۷ گفت: با روی کار آمدن ترامپ، همیشه دغدغه هایی متوجه توافق برجام بوده ؛ ولی با توجه به چشم انداز رشد نرخ ارز در صورت لغو برجام، در مقاطع قبلی با وجود تمامی نگرانی ها بابت تصمیمات ترامپ ، شرکت های صادرات محور رشد کردند و در مقابل صنایع مصرف کننده ارز ، افت قیمت را تجربه کردند. اما آنچه این روزها سبب ابهام و رخوت بازار شده، سیاست ارزی جدید دولت می باشد.

دوراهی شرکت ها در وضعیت کنونی

شکوری در خصوص وضعیت صنایع مختلف وتاثیر آنها از سیاست های فعلی دولت عنوان کرد : شرکت ها و صنایع با توجه به اثرپذیری از افزایش نرخ ارز، به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول گروهی که درآمد ارزی داشته و از افزایش نرخ ارز منتفع می شوند ؛ و گروه دوم شرکت هایی که بهای تمام شده آنها با افزایش نرخ ارز، افزایش می یابد، اما فروش آنها در بازار داخل بوده و در واقع افزایش نرخ ارز، به کاهش سودآوری آنها منجر خواهد شد. سیاست ارزی اخیر دولت و تک نرخی کردن دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان، به بهبود شرایط گروه دوم کمک خواهد کرد؛ مشروط بر آنکه دولت توان اجرای این سیاست را داشته باشد.

وی ادامه داد : از سوی دیگر شرکت های صادرات محور و تولیدکننده کامودیتی ها، در ماه های گذشته، بازدهی مناسبی برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند؛ ولی تداوم این رشد در هاله ای از ابهام بوده و اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی برای تسعیر درآمدهای شرکت های صادرات محور تثبیت شود، شرکت ها توان تحقق سودی که قبل از ابلاغ این مصوبه انتظار می رفت، نخواهند داشت. موفقیت دولت در اجرای این مصوبه نیز، به آینده برجام بستگی خواهد داشت.

بازار سرمایه در روزهای آتی وضعیت بهتری خواهد داشت / احتمال رشد ۳۰ درصدی بازار سرمایه

این کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به اهمیت حفظ برجام عنوان کرد : به نظر می رسد توافق برجام، حفظ خواهد شد ، در این صورت به تدریج شاهد فروکش هیجان بازار و آرامش بازار ارز و در نهایت موفقیت دولت در اجرای سیاست تک نرخی شدن دلار خواهیم بود؛ چرا که اتفاق خاصی رخ نداده که روند ورود ارز به کشور را دستخوش تغییر قرار کرده باشد.

دولت به دنبال سامان دادن به بازار ارز و کنترل تقاضای کاذب دلار و فرار سرمایه از کشور می باشد و چنانچه اتفاق خاصی رخ ندهد و تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشود، با کسری ارز مواجه نخواهیم شد و قیمت دلار رشد عجیبی تجربه نخواهد کرد.

لغو برجام، بعید به نظر می رسد و با این وضعیت، بازار سرمایه در روزهای آتی شرایط بهتری خواهد داشت. در این صورت رشد ۳۰ درصدی بازار سرمایه محتمل خواهد بود.

صنایعی که پتانسیل رشد قیمت دارند

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص صنایع پیشرو بازار در مقطع فعلی به بورس۷ گفت :با فرض دلار ۴۲۰۰ تومانی، شرکت های گروه پتروشیمی و فلزی و معدنی کماکان پتانسیل تحقق سود مناسب و بازدهی بالاتر از بانک را خواهند داشت؛ اما نسبت به رشد گروه هایی که در چند ماه اخیر، نه تنها قیمت سهام آنها متناسب با نرخ ارز افزایش نداشته، بلکه افت قیمت نیز داشته اند، خوشبین تر هستم. با این دیدگاه، گروه خودرویی، تایرسازی، صنعت دوده سازی و گروه لیزینگ از شانس بیشتری برای رشد در هفته های آتی برخوردار خواهند بود.

پایان مطلب

نوشته بازار سرمایه در روزهای آتی وضعیت بهتری خواهد داشت + معرفی صنایع جذاب برای سرمایه گذاری اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.