سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

افت ارزش ریال مهمترین محرک بازار سرمایه است / درشرکت هایی با دارایی فیزیکی و بدهی بالا سرمایه گذاری کنید

بورس۷:

پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۷ با توجه به احتمال تغییرات اساسی در متغییرهای کلان سخت به نظر می رسد . از یک سو احتمال افزایش نرخ سود بانکی و وجود دارد و از سوی دیگر بازارهای موازی همچون سکه ، ارز و البته مسکن می توانند نقدینگی به خود جذب کنند . بورس۷ قصد دارد در یک سلسله گزارش با کارشناسان خبره بازار سرمایه ، وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۷ را از زاویه دید این گروه بررسی نماید.

300x190 2 - افت ارزش ریال مهمترین محرک بازار سرمایه است / درشرکت هایی با دارایی فیزیکی و بدهی بالا سرمایه گذاری کنید

افت ارزش ریال و افزایش نرخ ارز مهمترین محرک بازار سرمایه است

میثم رادپور کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار سرمایه و گزینه های مناسب سرمایه گذاری در سال ۹۷ به بورس۷ گفت: در شرایط فعلی تنها محرک بازار سرمایه، افزایش نرخ ارز است . با ریسک های سیاسی و اقتصادی متعددی مواجه هستیم که می تواند افت ارزش ریال و افزایش نرخ ارز را تشدید کند.

شاید بتوان از طریق ابزارهایی در شرایط عادی بازار ارز را کنترل کرد ؛ اما این ابزارها برای کنترل بحران های احتمالی کافی نبوده و اگر ریسک های پیش رو تشدید شود، با افزایش هزینه فرصت نمی توان تقاضای بازار ارز را کنترل کرد. باید در نظر داشت که حتی در بهترین حالت نیز شاهد افزایش نرخ تورم خواهیم بود.

سرمایه گذاری در شرکت هایی با دارایی فیزیکی و بدهی بالا مطلوبتر خواهد بود

رادپور در خصوص شرکت و صنایع مناسب برای سرمایه گذاری در وضعیت فعلی به بورس۷ گفت : ریزش چندانی برای قیمت جهانی کامودیتی ها متصور نیستم ، با توجه به احتمال افزایش نرخ ارز، سرمایه گذاری در سهم شرکت هایی که دارایی های فیزیکی و مشهود بیشتر یا نسبت بدهی بالاتر داشته باشند، مناسب تر خواهد بود.

خرید سهام گروه بانکی منطقی نیست

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت بانک ها بیان کرد:اغلب بانک ها کماکان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که خلاصی از آنها دشوار خواهد بود. با توجه به نگرانی هایی که بابت احتمال عدم توان بانک های مشکل دار برای ایفای تعهدات وجود دارد، وضعیت بانک ها به مراتب سخت تر خواهد شد. خرید سهم های این گروه را منطقی نمی دانم.

پایان مطلب

نوشته افت ارزش ریال مهمترین محرک بازار سرمایه است / درشرکت هایی با دارایی فیزیکی و بدهی بالا سرمایه گذاری کنید اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.