سایت ریاضی علمی دانشگاهی اخبار،دانلود کلیپ علمی،آهنگ،دانلود فیلم،دانلود مقاله آموزشی،اخبار علمی،سایت علمی،دانلود کتاب،دانلود مقاله،انجام پروپوزال،انجام پایان نامه ارزان

استارت مجدد آلومینیوم با پرش ۵ درصدی / روی ۲ درصد اصلاح کرد

بورس۷:

با نوسان شاخص دلار در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت ماه ، بروز تنش ها و تغییرات بنیادی شکل گرفته در سطح جهانی ، قیمت کامودیتی ها با نوسان قابل توجهی روبرو شد .

دیروز نگاهی به نفت برنت و طلا و دلایل افت و صعود آنها داشتیم . امروز قصد داریم تا وضعیت ۵ فلز مس ، روی ، آلومینیوم ، سرب و قلع را بررسی کنیم .

.jpg - استارت مجدد آلومینیوم با پرش ۵ درصدی / روی ۲ درصد اصلاح کرد

رشد ۵ درصدی قیمت آلومینیوم در هفته اخیر

در هفته پیش روی آلومینیوم مجددا صعودی شد و گام های محکمی روی کانال ۲۳۰۰ دلاری برداشت و در روز جمعه ، رشد ۳ درصدی قیمت را تجربه کرد . با ثبت رشد ۳ درصدی قیمت در روز جمعه ، آلومینیوم صعود ۵ درصدی قیمت در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت ماه را تجربه کرد . آلومینیوم در هفته های قبل تا ۲۷۱۶ دلار هم پیشروی کرده بود اما با خبر تسهیل شرایط و کاهش تحریم های روسال روسیه ، شرایط برای افت قیمت این فلز تا کمتر از ۲۲۰۰ دلار به سرعت مهیا شد .

با قیمت های ثبت شده برای معاملات آلومینیوم در روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ، رشد ۳ درصدی قیمت این فلز در سال ۲۰۱۸ تا این لحظه رقم خورده است . با توجه به رشد ۳۴ درصدی قیمت آلومینیوم در سال ۲۰۱۷ ، می توان گفت این فلز در حدود ۱۶ ماه گذشته رشد ۳۸ درصدی را تجربه کرده است .

مس بدون تغییر قیمت

مس بدون توجه به التهابات اخیر و رشد شاخص دلار هفته تقریبا آرامی در کانال ۶۸۰۰ دلاری پشت سر گذاشت و در قیمت ۶۸۴۵ دلاری هفته را به پایان رساند.

مس در سال ۲۰۱۸ در حدود ۶ درصد از قیمت خود را از دست داده است .

هفته نزولی برای روی

به گزارش بورس۷ ، روی با ثبت افت ۲ درصدی قیمت در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت ، هفته منفی را پشت سر گذاشت تا افت قیمت این فلز از ابتدای سال ۲۰۱۸ به ۸ درصد برسد .

نکته قابل توجه در خصوص فلز روی ، واکنش به قیمت کمتر از ۳ هزار دلار بود که در روز جمعه با رشد حدود ۲ درصدی تا ۳۰۶۱ دلار در هر تن خود را بالا کشید .

روی در سال ۲۰۱۷ رشد ۲۸ درصدی قیمت را تجربه کرد و با در نظر گرفتن افت قیمت در روزهای سپری شده از سال ۲۰۱۸ می توان گفت که در ۱۶ ماه اخیر رشد ۱۸ درصدی قیمت را تجربه کرده است .

کاهش یک درصدی قیمت سرب

فلز سرب هم به رغم رشد حدود ۲ درصدی قیمت در روز جمعه ، حدود یک درصد از قیمت خود در هفته کاری منتهی به ۱۴ اردیبهشت ماه را از دست داد . با کاهش یک درصدی قیمت سرب ، افت قیمت این فلز از ابتدای سال ۲۰۱۸ به ۷ درصد رسید.

سرب این هفته کار خود را در ۲۳۱۴ دلار و ۵۰ سنت به پایان رساند.

رشد یک درصدی قیمت قلع

به گزارش بورس۷ ، در معاملات این هفته بازارهای جهانی ، فلز قلع با رشد یک درصدی قیمت به ۲۱ هزار و۲۱۷ دلار و پنجاه سنت رسید . با توجه به این افزایش قیمت ، قلع از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون رشد ۶ قیمت را تجربه کرده است .

شایان ذکر است که قیمت قلع در سال ۲۰۱۷ در حدود۵ درصد نزول کرده بود .

پایان مطلب

نوشته استارت مجدد آلومینیوم با پرش ۵ درصدی / روی ۲ درصد اصلاح کرد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.